Najpiękniejsze zamki w Polsce i Europie

Na całym świecie znajduje się wiele różnorodnych zabytków, które warto zwiedzić. Do jednych z cieszących się większą popularnością należą zamki, które przyciągają wielu turystów. Bardzo ładne obiekty godne polecenia znajdziemy w samej Polsce, jak i w całej Europie. W zależności od tego jakie są nasze upodobania, możemy wybrać się w podróż zwiedzając wybrane miejsca i obiekty. Z pewnością przypadną nam one do gustu, niezależnie od tego czy interesujemy się historią, czy też nie. Przyjrzyjmy się niektórym z takich miejsc.

Piękne polskie zamki

Na początek zwróćmy uwagę na zamki w Polsce. Są one rozsiane po całym kraju, dlatego może być niełatwo zdecydować który z nich odwiedzić jako pierwszy, Wiele osób wybiera te najbliższe ich miejsca zamieszkania. Inni stawiają na te najbardziej popularne. Wybór zależy więc od każdej osoby indywidualnie. Poza tym, warto wiedzieć, że niektóre zamki są położone w pobliżu innych, umożliwiając nam ich zwiedzanie za jednym razem, przy okazji jednego wyjazdu czy wycieczki. Zamki, które cieszą się największym zainteresowaniem w Polsce to między innymi Zamek Krzyżacki w Malborku, który zachował się do dzisiejszych czasów w bardzo dobrej formie. Poza tym, sporą popularnością cieszy się zamek na Wawelu. Na uwagę zasługuje z pewnością także zamek Książ oraz zamek w Mosznej, który przykuwa uwagę swoją architekturą. Z cała pewnością można polecić również Zamek Czocha oraz Zamek Dunajec i wiele innych.

Zamki za granicą

Jeżeli zwiedziliśmy już położone bliżej nas zamki, możemy pomyśleć o odwiedzeniu tych położonych nieco dalej, za granicą. Z pewnością jednym z najpiękniejszych zamków w Europie, a może i na świecie, jest Neuschwanstein położony w Niemczech, nieco ponad 100 kilometrów od Monachium. Zarówno zamek, jak i sama okolica w którą został wkomponowany prezentuje się niesamowicie o każdej porze roku. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Zamek Orawski, który znajdziemy na Słowacji. Zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna strona zamku przykuwają uwagę i zasługują na poświęcenie im czasu. Inne zamki, które warto zobaczyć to między innymi Chillon w Szwajcarii, czy Predjamski Grad na Słowenii.