Wakacje na każdą kieszeń

Piaszczyste plaże, palmy i pełnia słońca to tylko niektóre elementy przyrody, które zachęcają do odwiedzenia egzotycznych miejsc. Pojawiają się one w reklamach, broszurach oferowanych przez biura podróży, czy po prostu na stronach internetowych. Niestety, wiele z tych miejsc, szczególnie położonych na innych kontynentach, ma swoją cenę. I cena ta dla wielu osób jest nie tylko wysoka, ale wręcz nieosiągalna. Co jeśli tak jest w naszym wypadku i o takiej wycieczce możemy jedynie pomarzyć? Czy jesteśmy skazani na wakacje w miejskim parku i nic poza tym?

Tanie wakacje

Tak naprawdę możemy sobie zorganizować bardzo udany urlop w jednym z nieco przystępniejszych cenowo miejsc. I wcale nie mamy tu na myśli polskiego morza, czy gór. Niestety, tam ceny są często bardzo duże. Co ciekawe, może się okazać, że wakacje za granicą wcale nie wyjdą nas drożej, a często nawet taniej. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać oraz jak organizować wyjazd. Po pierwsze, największą różnicą między wakacjami w Polsce i za granicą jest transport. Ten zagraniczny wymaga więcej planowania. Możemy wybrać się samochodem do jednego z krajów europejskich, jednak nie będzie to z reguły ani przyjemne, ani korzystne. Dużo lepszym wariantem jest podróż samolotem. Do Anglii, Skandynawii, Hiszpanii, Włoch, czy Bułgarii możemy się wybrać nawet za kilkadziesiąt złotych. To tyle ile wielu z nas zapłaciłoby za podróż pociągiem nad polskie morze, nie mówiąc już o podróży samochodem.

Tani pobyt na miejscu

Jeżeli stawiamy na tani pobyt na miejscu, możliwości nieco się zawężają. Najkorzystniejszym pod tym względem krajem będzie Bułgaria. Możemy tam zarezerwować nocleg po stosunkowo niskiej (choć w ostatnich latach i tak rosnącej). Jeśli natomiast jesteśmy na tyle odważni, aby szukać noclegu na miejscu, całkiem możliwe że znajdziemy noclegi nawet o połowę tańsze niż te rezerwowane na portalach noclegowych. Pozostaje jedynie kwestia wyżywienia. Rozwiązuje się ona praktycznie sama jeśli wraz z noclegiem mamy do dyspozycji dostęp do kuchni. Jeśli natomiast takiej możliwości nie ma, będziemy musieli stołować się na mieście. Trzeba tu jednak zauważyć, że jedzenie na mieście jest tańsze niż w Polsce, a im dalej od turystycznych miejsc, tym lepiej.