Turystyczne atrakcje Neapolu

Południowowłoskie miasto, obecnie przez wielu najbardziej kojarzone jest z uwielbienia dla Maradony oraz tamtejszej mafii, która odcisnęła swe piętno na życiu mieszkańców. Także to miasto posiada wiele wartych odwiedzenia miejsc.

Można tu wymienić na przykład Narodowe Muzeum Archeologiczne. Jego założenie w 1777 roku jest ściśle związane, z niedalekimi Pompejami. To właśnie tam w 79 roku naszej ery miał miejsce wybuch wulkanu Wezuwiusz, który niemal zmiótł z powierzchni ziemi całe miasto, pozbawiając życia wielu osób. W muzeum znajduje się wiele odkryć archeologicznych między innymi z tego właśnie odcinku dziejów Italii. W ekspozycji można także oglądać wiele artefaktów z innych czasów, gdy na terenie Neapolu niepodzielnie panowało Imperium Rzymskie pod rządami cesarzy. Jest to jedno z najważniejszych miejsc, w których można oglądać eksponaty z tej właśnie epoki.

Istotnym elementem neapolitańskiego krajobrazu jest też kościół San Domenico Maggiore. Świątynia została zlokalizowana na placu posiadającym tę samą nazwę. Budowa kościoła miała miejsce między XIII i XIV wiekiem. Świątynia została zbudowana w stylu gotyckim, który wówczas był dominujący w europejskiej architekturze. W przeszłości kościół stanowił także ważny ośrodek akademicki w mieście. Wszystko dlatego, że to właśnie San Domenico Maggiore mieściła się siedziba Uniwersytetu Neapolitańskiego. W murach uczelni nauczał między innymi Tomasz z Akwinu. Także pod względem artystycznym, świątynia posiada duże znaczenie. Doskonałym odzwierciedleniem tego faktu, są freski, autorem, których jest Pietro Cavallini. Przedstawiają one między innymi ewangelistów, a także scenę ukrzyżowania Jezusa.

Nie da się też ukryć, że dla każdego fana futbolu, nie tylko we włoskim wydaniu, sporą atrakcją będzie też wizyta na Stadio Diego Armando Maradona, wcześniej znane także jako Stadio San Paolo. Nazwa obiektu została zmieniona po śmierci największej legendy Napoli – Diego Maradony. Obiekt, na którym obecnie występuje między innymi Piotr Zieliński, może pomieścić ponad 60 tysięcy kibiców. W przeszłości w klubie z Neapolu występował także Arkadiusz Milik.

Przed wyjazdem do Neapolu, warto mieć przy sobie gotówkę. Na przykład po to, by zabezpieczyć się przed problemami z płatnością kartą lub za pomocą aplikacji. Najszybszym sposobem na wymianę waluty nie wychodząc z domu, będzie kantor online. Wystarczy jedynie wybrać kwotę, wypełnić formularz i opłacić transakcję przelewem. Przesyłka może być dostarczona nie tylko na adres domowy, ale też do punktu odbioru. Może nim być na przykład sklep sieci Żabka. Istnieje także możliwość odebrania paczki osobiście. Nie wiąże się to w żadnym razie z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. W tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu wymiany walut – kantor Gdynia Tavex, gdzie posiadamy ponad 60 walut z całego świata, dostępnych od ręki.