TOP 5 atrakcji zachodniopomorskiego dla dzieci

Powodów, dla których warto wybrać się na wypoczynek do zachodniopomorskiego, jest wiele. Przede wszystkim chodzi o szerokie, piaszczyste plaże i bliskość przyrody. Gdy jednak wylegiwanie się na piasku podczas pięknej pogody nas znudzi, warto również poznać okolice. Na tę okoliczność przygotowaliśmy top 5 najlepszych atrakcji w województwie zachodniopomorskim, które warto odwiedzić z dziećmi. Wybierz się z nami w tę ekscytującą podróż już teraz.

Park wodny w Koszalinie

Jeżeli plażowanie nam się znudziło, lub pogoda nie sprzyja łapaniu promieni słonecznych to mamy świetną alternatywę. Jest nim park wodny w Koszalinie. To bardzo duży obiekt, który posiada kilka basenów. Znajdziemy tu basen do nauki pływania, pływacki oraz basen rekreacyjny wewnętrzny – dla każdego coś dobrego.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Po sowitej kąpieli warto odwiedzić bardzo nietypowy zamek. Warto przyjechać, aby zagłębić się w jego historię, zwiedzić piękne komnaty i zebrane tam eksponaty. Należy dodać, że cyklicznie organizowane są tutaj wspaniałe imprezy. Od koncertów po festiwale muzyczne i wydarzenia kabaretowe. Przed wizytą zapoznajmy się więc z harmonogramem imprez w tym miejscu.

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Aby dobrze zapoznać się z malowniczymi pejzażami dostępnymi w Kołobrzegu warto wejść na punkt widokowy, który to umożliwia. A jest nim latarnia, która oferuje zapierający dech w piersi krajobraz z ponad 26-metrowej wysokości. To jeden z najwyższych punktów w regionie.

Tramwaj wodny „Koszałek”

Kolejną atrakcją, nie tylko dla dzieci jest tramwaj wodny, za pomocą którego przeprawimy się przez Jezioro Jamno. Jedyny w swoim rodzaju środek transportu, który pomoże nam zgłębić informację o tym miejscu. Dzięki tramwajowi wodnemu zwiedzanie jeziora trwa tylko kilka chwil (ok. 30 min.), a podróż zaliczana jest do bardzo przyjemnych.

Koszalińska Kolej Wąskotorowa

Jeżeli już przy środkach transportu jesteśmy, to nie możemy pominąć tak atrakcyjnej przygody, jaką oferuje nam wąskotorowa kolejka koszalińska. To ważna atrakcja na mapie turystycznej województwa zachodniopomorskiego. Podczas podróży mamy szanse zapoznać się z okoliczną przyrodą i pięknymi widokami.