Policja w Szczecinie zatrzymuje poszukiwanych przestępców

Działania szczecińskiego oddziału policji doprowadziły do zatrzymania trzech osób, które próbowały unikać wymiaru sprawiedliwości. Te osoby, poszukiwane przez prawo, muszą teraz zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań, a najbliższe dni spędzą w odosobnieniu.

Pierwszy z nich to młody mężczyzna o wieku 23 lat, który działał w taki sposób, aby uniknąć organów ścigania. Jego kara za poprzednie przestępstwa wynosiła niemal pół roku pozbawienia wolności. Został on jednak zatrzymany przez Policję Miasta Szczecin, podczas interwencji w wyniku zgłoszenia jego babci. Kobieta zgłosiła, że jej wnuk usilnie próbuje dostać się do jej mieszkania. Tym samym, młodzieńca czeka teraz wyrok za kratami.

Następnym przypadkiem było zatrzymanie 58-letniego mężczyzny na dworcu kolejowym. Funkcjonariusze zauważyli śpiącego na ławce mężczyznę i postanowili sprawdzić jego dokumenty. Okazało się, że poszukiwany jest on przez sąd w celu odbycia zastępczej kary 15 dni za niewykonaną karę ograniczenia wolności. Mężczyzna pochodził z województwa warmińsko-mazurskiego.

Również 48-letni obywatel zagraniczny, który był poszukiwany na podstawie listu gończego do odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności, został zatrzymany przez szczecińskich funkcjonariuszy wydziału wywiadowczego na osiedlu Pogodno. Mężczyzna początkowo odmawiał podania policjantom swoich danych osobowych. Doprowadzony został do placówki Straży Granicznej, gdzie potwierdzono jego tożsamość.