Police: co warto tutaj zobaczyć?

Kto chce spędzić ciekawe wczasy na terenie Pomorza, ten koniecznie powinien odwiedzić Police. Nie brak tu ciekawych atrakcji, a malownicza okolica zachęca do spacerów i rowerowych wycieczek. Czym może się pochwalić to miasto? Z jakich względów warto mu poświecić swój czas?

Police są ważnym ośrodkiem przemysłowym, jednak wielu turystów zagląda tu ze względu na ciekawą kolekcję zabytkowych budowli, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Cenną pamiątką z czasów średniowiecza jest tu gotycka kaplica, będąca jedyną pamiątką po kościele z XIII wieku. W Policach warto też zwiedzić gotycki kościół św. Piotra i św. Pawła, warto też zwiedzić ruiny klasztoru Augustianów. Dla tych, którzy interesują się zabytkowymi cmentarzami, ciekawym miejscem będzie lapidarium, urządzone w centralnej części Parku Staromiejskiego. To jedyna pamiątka po niemieckich cmentarzach, które istniały niegdyś w Policach, jednak po II wojnie światowej zostały zniszczone. To, co udało się uratować, zabezpieczono, tworząc tym samym ciekawe lapidarium, skutecznie przyciągające uwagę turystów interesujących się historią.

Kto postawi na wypoczynek w Policach, kto znajdzie w tym mieście tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawy wycieczki nie tylko po mieście, ale i po jego najbliższej okolicy. Nie brak tu ciekawych tras pieszych i rowerowych, sporo atrakcji czeka też na tych, którzy będą chcieli organizować dalsze wyprawy w oparciu o miejscową komunikację lub własny samochód. Z Polic można bez problemów dostać się do tak ciekawych miejscowości, jak Nowe Warno czy Wolin, wielkim walorem miasta jest też bliskość tak popularnego kurortu, jakim są Międzyzdroje. Z Polic można się też wybrać do tętniącego życiem Szczecina, który urzeka zarówno piękną zabudową, jak i ciekawymi placówkami muzealnymi.