Otwarcie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa: Kierowcy mogą teraz całkowicie ominąć Koszalin

Minioną sobotę upłynęła pod znakiem znaczącego wydarzenia dla kierowców podróżujących trasą w kierunku Szczecina lub Gdańska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła bowiem brakujący fragment obwodnicy Koszalina i Sianowa, który jest częścią drogi ekspresowej S6. Dzięki temu, cały ruch kołowy może teraz bez przeszkód omijać Koszalin.

Uroczyste otwarcie brakującego fragmentu obwodnicy odbyło się w sobotę po godzinie 8:00. Wśród zaproszonych gości był między innymi wiceminister infrastruktury – Arkadiusz Marchewka. Oddany do użytku odcinek, łączy węzeł Koszalin Wschód z węzłem Sianów Zachód, a jego długość wynosi 4,6 km.

Choć ruch na 800-metrowej estakadzie wciąż jest zwężony do jednego pasa, ze względu na trwające prace oraz procedurę uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie obiektu, to już niedługo sytuacja ulegnie zmianie. Drugi pas ruchu ma zostać udostępniony w ciągu najbliższych kilku tygodni. Tym samym, od minionego weekendu, cały ruch tranzytowy zdołał ominąć Koszalin.

Obwodnica Koszalina i Sianowa, będąca częścią drogi ekspresowej S6, ma łącznie ponad 21 km długości. Około 13 km trasy zostało oddane do użytku już w 2019 roku. Niemniej jednak, na odcinku około 8-km między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód pojawiły się problemy z podłożem, co spowodowało niemożność realizowania robót według pierwotnego planu.