Najciekawsze atrakcje w zachodniopomorskim

Każde województwo słynie ze znajdujących się w nim atrakcji. Tak samo jest w przypadku województwa zachodniopomorskiego. Poza oczywistą atrakcją, jaką jest Morze Bałtyckie, które przyciąga latem tłumy turystów, istnieje wiele innych miejsc, które nie są aż tak bardzo znane, a które zasługują na uwagę. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam niektóre z nich. Będą to zarówno miejsca związane z przyrodą, w których będziemy mogli poczuć się bliżej natury, jak i miejsca historyczne oraz takie, w których możemy skorzystać z różnego rodzaju rozrywek, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla dorosłych.

Ciekawe miejsca na łonie natury

Przyroda ma to do siebie, że tworzy ciekawe miejsca, które możemy podziwiać. Wiele z nich możemy znaleźć w województwie zachodniopomorskim. Wśród nich możemy podziwiać między innymi tak zwany Krzywy Las. Jest on ciekawym pomnikiem przyrody, który składa się z około 50 zdeformowanych sosen. Wywołuje to bardzo ciekawy efekt, którym możemy się cieszyć podziwiając tę część lasu. Innym miejscem wartym odwiedzenia jeśli chodzi o przyrodę jest Woliński Park Narodowy. Jest on zlokalizowany w jednej z części wyspy Wolin położonej niedaleko od lądu. Możemy w nim podziwiać piękną przyrodę i przejść się wybranymi szlakami. Jest to ciekawa propozycja na każdą porę roku.

Inne miejsca warte odwiedzenia

Inne ciekawe miejsca mają związek między innymi z historią. Są to zazwyczaj budynki, które pamiętają dawniejsze czasy, ale również muzea, w których możemy znaleźć wiele ciekawych eksponatów z czasów dawniejszych oraz bliższych współczesnym. Można wśród tych obiektów wymienić na przykład Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Na uwagę zasługuje zarówno jego elewacja, jak i wnętrze. Możemy niejako przenieść się do czasów, kiedy zamieszkiwali w nim ludzie z minionej epoki. Innym miejscem zasługującym na uwagę są Wały Chrobrego stanowiące ciągnący się wzdłuż rzeki na dość dużą odległość zabytkowy taras o pięknych wykończeniach. Poza tym, jak już wspomnieliśmy, możemy odwiedzić jedno z wielu muzeów, na przykład główny gmach muzeum narodowego lub muzeum techniki i komunikacji.