Glamping – ciekawe rozwiązanie na wakacje

Pojęcie glampingu pojawiło się w Polsce stosunkowo niedawno, jednak ten sposób wypoczynku zyskał sobie już wielu zwolenników. To głównie osoby, które chcą wypoczywać w spokojnym otoczeniu, z dala od turystów i obleganych miejsc. Glampingi powstają zresztą właśnie w takich niezatłoczonych miejscach. Można tam zrelaksować się na łonie natury i odpocząć od miejskiej codzienności oraz obowiązków, z jakimi spotykamy się na co dzień. Czym jednak są glampingi i czy takie miejsca sprawdzą się w naszym przypadku? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Glamping – co to takiego

Pojęcie glampingu pochodzi od połączenia dwóch słów z angielskiego, a mianowicie glamour i camping. Tak więc jak sama nazwa wskazuje są to swego rodzaju ekskluzywne kempingi, na których możemy przyjemnie spędzić czas. Przybierają one bardzo różne formy. Może to być niewielki domek położony na uboczu, który może pomieścić 2 lub kilka osób. Może to być również jurta przeniesiona na polskie warunki z mongolskich stepów. To także różnego rodzaju duże namioty, w których wygodnie się wyśpimy na typowym hotelowym łóżku z dobrym materacem. Ciekawą opcją glampingu są również tak zwane domki igloo, z których możemy podziwiać rozgwieżdżone niebo. Zazwyczaj glampingi położone są z dala od zgiełku miast, więc pozwalają naprawdę się wyciszyć i spędzić przyjemnie czas na łonie natury.

Czy to coś dla Ciebie

Glamping to dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy z sentymentem wspominają swoje dzieciństwo i czasy kiedy spędzali z rodzicami czas na kempingu. To także ciekawa propozycja dla osób, które mają dość towarzystwa i chcą pobyć naprawdę same ze sobą i z otaczającą je przyrodą. Trzeba tutaj jednak wspomnieć, że o ile niektóre glampingi składają się tylko z jednego domku, czy jednej jurty, o tyle wiele innych to położone niedaleko siebie kilka podobnych obiektów. Jeśli więc chcemy totalnej izolacji, warto zdecydować się na te pierwsze. Glamping będzie też idealną propozycją dla osób, które lubią przebywanie na łonie natury, ale jednocześnie cenią sobie wygodę i komfort.