Darmowa mammografia w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie zaprasza panie w Dniu Kobiet, czyli jutro w środę 8 marca. Chodzi o skorzystania z mammografii wykonywanej w ramach populacyjnego programu wykrywania raka piersi.

Dla kogo skierowane jest zaproszenie?

Badania będą przeprowadzane w godzinach od 8:00 do 17:00. Skorzystać z badania może każda zainteresowana kobieta w wieku 50-69 lat (rocznikowo). Dodatkowo badanie skierowane jest dla kobiet, które nie wykonała badania mammograficznego w ciągu ostatnich 2 lat lub otrzymała pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Można przyjść bez wcześniejszego umawiania się i skierowania.

Badania są bezpłatna dla każdego

Specjalista ds. komunikacji ZCO, Agnieszka Muchla-Łagosz, przypomina, że badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania oraz wcześniejszej rejestracji. Aby skorzystać z mammografii, należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Warto mieć także wyniki i zdjęcia z ostatnio wykonanych badań. Badanie będzie wykonywane w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, znajdującym się w budynku nr 8 – Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi ZCO. Warto również pamiętać, że program jest dostępny przez cały rok. Można skorzystać z niego w innym dniu, również bez potrzeby wcześniejszej rejestracji i skierowania.