Zachodniopomorskie na ekranie – wybierz się do kina

Kino Zamek proponuje w najbliższych dniach dwa filmy, które otrzymały wsparcie od Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego „Pomerania Film”. Oba filmy były koprodukowane przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film”. Bilety na seanse można nabyć w kasach Zamku oraz online na stronie zamek.szczecin.pl w cenie 16 zł (ulgowy) i 18 zł (normalny).

Historia książąt pomorskich

Pierwszy z nich to animowany film Wielka podróż Bogusława X. Film opowiada w humorystyczny i edukacyjny sposób historię wyprawy księcia Bogusława X do Ziemi Świętej. Jest to pierwszy film animowany z tematyką książąt pomorskich. Na ekranie przeniesiemy się do takich miejsc jak Rzym, Wenecja, Florencja, Norymberga, Jerozolima oraz Rodos i Cypr. Film odbędzie się kilka razy w ciągu tygodnia.

Pojezierze Myśliborskie

Drugi film to dokumentalna podróż z kamerą, która opowiada o najciekawszych miejscach Pojezierza Myśliborskiego. To tam toczy się akcja powieści przygodowej dla młodzieży „Księga strachów” autorstwa Zbigniewa Nienackiego. W filmie autorzy przedstawiają piękne widoki, ale również ciekawostki historyczne i nieznane szerzej fakty, legendy, które związane są z opisywanymi miejscami. Seans odbędzie się kilka razy w ciągu tygodnia.