Wilki Morskie dominują w Orlen Basket Lidze

Zespół Wilków Morskich nieustannie odnosi tryumfy, co pozwoliło mu zdobyć pierwsze miejsce w tabeli Orlen Basket Ligi. W zmaganiach na niemieckim terenie, w Arenie Ludwigsburg, zespół z miejsca wykazał się śmiałością. Po skutecznym rzucie Morrisa Udeze, gracze Wilków Morskich szybko zdobyli przewagę nad rywalami. Niespełna dwie minuty później, kolejne dwa punkty na konto drużyny dodał kapitan Andy Mazurczak, a wynik 8:2 był dowodem przewagi polskich mistrzów. Dopiero pod koniec kwarty, Jaren Lewis złamał serię zwycięstw i doprowadził do remisu (16:16) na cztery minuty przed końcem. Jednak nie trwało to długo, bo już po 20 sekundach ponownie trafił Udeze. Tym samym, mistrzowie Polski na przerwę między kwartami schodzili z czteropunktowym prowadzeniem.

W drugiej kwarcie jednak Niemcy pokazali swoją siłę zdobywając pięć punktów w nieco ponad minutę (51 sekund), co pozwoliło im po raz pierwszy objąć prowadzenie (28:27). Mecz nabrał tempa, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Na szczęście dla gości, w ostatnich minutach nadeszła zmiana. Odblokowali się oni w rzutach za trzy punkty (Tony Meier i Mazurczak), co pozwoliło im na utrzymanie prowadzenia do przerwy, z wynikiem 47:45.