Otwarta droga Łobzy-Węgorzyn

W ubiegłym roku, w listopadzie droga wojewódzka nr 151 między Łobzem a Węgorzynem została zniszczona. Woda wymyła szlak, po tym gdy na pobliskich stawach doszło do przerwania grobli. Od tego czasu droga była nieprzejezdna, na szczęście po awarii nie ma już śladu.

Dlaczego droga uległa zniszczeniu?

Nawierzchnia drogi uszkodziła się poprzez dużą ilości wody, która gwałtownie spłynęła ze znajdujących się w pobliżu stawów. Na razie nie wiadomo, czy do przerwania grobli doszło z powodu brak nadzoru nad nieużytkowanymi od lat zbiornikami, celowego działania człowieka czy też działalności bobrów.

Nowy odcinek drogi

Dziś otwarta została ta trasa wojewódzka. W ramach remontu tej ulicy powstał nowy, szerszy przepust, odbudowano konstrukcję drogi i położono nową nawierzchnię. Wykonawca uporał się z zadaniem w niespełna półtora miesiąca.

Priorytet dla władz województwa

Jak najszybsze otwarcie DW 151 między Łobzem a Węgorzynem było priorytetem dla władz województwa. Koszt wykonanych prac, łącznie z nadzorem budowlanym i badaniami, wyniósł prawie 1,5 mln zł. Mieszkańcy okolic są zadowoleni z efektów i tempa prac. Nie muszą już dojeżdżać kilkunastokilometrowym objazdem.