Nowoczesna technologia produkcji okien

Chcesz wymienić okna w swoim domu lub firmie? Decyzja, który materiał na ramy chcesz, jest ważną kwestią, której nie powinieneś lekceważyć. Twój wybór będzie miał wpływ na koszt instalacji, trwałość, efektywność energetyczną, wymagania konserwacyjne i nie tylko. Porównaj okna drewniane i aluminiowe, dwa popularne materiały, aby zobaczyć, który z nich najbardziej Ci odpowiada.

Stolarka aluminiowa i drewniana ma swoje plusy i minusy. Ostatecznie decyzja o wyborze najlepszego typu dla Twojego domu należy do Ciebie.

Okna drewniane – ponadczasowe piękno ulepszone technologią

Drewniane okna są popularnym wyborem dla tych, którzy chcą zainwestować w wygląd zewnętrzny swojego domu. Oferują znacznie więcej niż ramy aluminiowe lub plastikowe, ponieważ drewno świetnie nadaje się jako izolator ciepła, jest bardzo elastyczne, jak i może być pokryte warstwą farby, aby dopasować ją do kolorystyki domu.

Oczywiście, to wszystko ma swoją cenę, drewniane ramy okienne są zwykle droższe, ale dodają więcej wartości do nieruchomości i są trwalsze niż inne ramy.

Zalety okien drewnianych to:

  • Przyjazne dla środowiska, ponieważ do wykonania drewnianej ramy potrzeba mniej energii.
  • Mają ujemny potencjał globalnego ocieplenia, zmniejszając ilość CO2 w atmosferze przez cały okres ich istnienia.
  • Zmniejszają koszty energii, gdyż są wydajne termicznie jako naturalny izolator.
  • Naturalne piękno i ponadczasowy charakter drewniane okna wnoszą zarówno do nowoczesnych, jak i zabytkowych domów.
  • Dostępne w szerokiej gamie stylów – drewno można przemalować na inny kolor. Tak więc, jeśli w pewnym momencie masz ochotę zmienić wygląd swoich okien, bez problemu możesz.

Okna aluminiowe – nowoczesna estetyka

Aluminium jest mocniejszym i trwalszym materiałem niż PCV i posiada zalety konstrukcyjne, które pozwalają na stosowanie większych tafli szkła – jest to najlepszy wybór dla nowoczesnych budynków mieszkalnych i biurowych. Aluminium stało się popularną opcją dla okien – nie tylko ze względu na swoją wszechstronną estetykę, ale także dlatego, że okna aluminiowe niosą ze sobą szereg korzyści, m.in.:

  • Wytrzymałość: aluminium to solidny materiał, a jego naturalna wytrzymałość zapewnia bezpieczeństwo w Twoim domu. Fakt, że jest odporny na korozję sprawia, że ​​Twoje okna nigdy nie rdzewieją, nie wypaczają się, nie wykrzywiają ani nie rozszerzają.
  • Smukłe profile: ​​okna aluminiowe mogą mieć naprawdę smukłe, trwałe ramy i pomieścić więcej szkła – co oznacza większe okna i więcej przeszkleń. Ta właściwość daje większą swobodę w projektowaniu okien aluminiowych i pozwala, aby widoki na zewnątrz pełniły główną rolę zamiast samych okien.
  • Lekkość: aluminium jest stosunkowo lekkim materiałem, co sprawia, że montaż i ​​obsługa okien aluminiowych – niezależnie od tego, czy je otwierasz, czy zamykasz – jest naprawdę łatwym zadaniem.
  • Łatwa konserwacja: okna aluminiowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu – nie wymagają szlifowania, uszczelniania ani malowania – oszczędzają czas i pieniądze.

Okna drewniane vs. okna aluminiowe

Oprócz regularnej konserwacji sezonowej spowodowanej czynnikami atmosferycznymi i wypaczeniami, drewniane ramy okienne są podatne na pękanie, odpryski farby i uszkodzenia z powodu nadmiernej wilgoci. Dlatego raz w roku konieczne może być lakierowanie, polerowanie lub malowanie drewnianych okien, aby chronić je przed działaniem wilgoci. W przeciwieństwie do tego aluminium jest bardziej wytrzymałym materiałem, który jest mniej narażony na zużycie, a ponieważ metal nie wymaga warstwy farby, nie ma obaw o odpryski i pękanie farby.

Jeśli zamierzasz zbudować ekologiczny dom lub po prostu chcesz zmniejszyć koszty chłodzenia lub ogrzewania swojego domu, wybór między oknami drewnianymi i aluminiowymi powinien być łatwy, ponieważ okna drewniane są o wiele bardziej energooszczędne niż okna aluminiowe. Aluminium jest metalem i dobrym przewodnikiem ciepła, dzięki czemu więcej ciepła przenika nawet przez zamknięte okno.

Oba rodzaje okien są trafnym wyborem – wszystko zależy od oczekiwań właściciela i potrzeb danej nieruchomości. Na fintecnic.pl znajdziemy szeroki asortyment okien drewnianych, aluminiowych i okien PCV stworzonych w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu zapewniają doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz dźwiękochłonne. Polecamy m.in. okno aluminiowe MB70 czy okno drewniane IV68 Fintecnic.

Moskitiery – przydatne nie tylko latem

Masz dosyć napływu owadów do wnętrz podczas letnich dni? Nie musisz sięgać po drastyczne rozwiązania, aby pozbyć się tego problemu – wystarczy jednorazowa inwestycja w moskitierę! Skutecznie zatrzyma ona wszelkie insekty przed progami Twojego domu, pozwalając Ci się zrelaksować przy otwartym oknie. Jednak moskitiera przydaje się nie tylko latem – na fintecnic.pl znajdziemy również moskitierę Anti-Smog, która doskonale sprawdzi się zimą, kiedy dym z kominów i zanieczyszczenia unoszą się w powietrzu. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich typów moskitier w Fintecnic!