Kierunki podróży na wiosnę

Pierwsze słoneczne dni to dla wielu osób idealna okazja, aby zdecydować się na bliższy lub dalszy wyjazd. Mamy do dyspozycji tak wiele różnorodnych kierunków, że czasami może być trudno podjąć decyzję na który z nich się zdecydować. Niektórzy z nas wolą wyskoczyć na weekend w okolice swojego miasta, podziwiając budzącą się do życia przyrodę, inni stawiają na wycieczki zagraniczne do ciepłych krajów, a jeszcze inni na podróże po europejskich zakątkach, które są jedynie trochę cieplejsze niż Polska. Przyjrzyjmy się niektórym z tych możliwości oraz opcjom jakie nam dają.

Najpopularniejsze kierunki podróży

Chociaż kierunki charakteryzujące się idealną letnią pogodą cieszyły się wielkim zainteresowaniem szczególnie zimą, obecnie nie są one już aż tak bardzo pożądane. To prawda, jest jeszcze wiele osób które decyduje się na taki wyjazd, jednak zdecydowana większość wybiera zimę na tego rodzaju wycieczki do ciepłych krajów. Wiosną wielu z nas decyduje się na podróże po Europie. Bardzo popularnym kierunkiem jest południe Hiszpanii. Pogoda jest tam bardzo przyjemna i sprzyja miłemu spędzaniu czasu na powietrzu. Różnica z Polską może wynosić nawet kilkanaście stopni, a to z pewnością przemawia do wielu z nas. Inny popularny kierunek to hiszpańska Teneryfa, gdzie jest jeszcze przyjemniej. Całe Wyspy Kanaryjskie przyciągają zresztą wielu turystów spragnionych lata, pięknych widoków oraz dobrej zabawy.

Bardziej i mniej ekonomiczne kierunki

Trzeba jednak przyznać, że różne kierunki podróży mogą znacząco różnić się kosztami. Najtańsze połączenia lotnicze to te, które docierają do innych zakątków Europy. Jeżeli zamierzamy odwiedzić inny kontynent będziemy musieli liczyć się z dość dużym kosztem przelotu. Osoby, które chcą podróżować bardziej ekonomicznie mogą więc wybrać wspomnianą wyżej Hiszpanię lub Wyspy Kanaryjskie. Jeśli chodzi o te ostatnie, loty bezpośrednie mogą mieć dosyć wysokie ceny, ale jeżeli zdecydujemy się na lot z przesiadką prawdopodobnie uda nam się sporo zaoszczędzić. Warto więc rozważyć taką opcją i podróżować naprawdę tanio, a przy tym spędzić przyjemnie czas w jednym z pięknych miejsc turystycznych.