Escape room – rozrywka dla nastolatków i dla dorosłych

Kiedy mamy do dyspozycji wolny wieczór lub cały weekend, szukamy różnego rodzaju możliwości na przyjemne i ciekawe spędzenie tego czasu. Właśnie dlatego powstało wiele miejsc oferujących bardzo różnorodne formy rozrywki. Wśród nich każdy z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się tak zwany escape room. Jest to bardzo dobra zabawa dla grupy znajomych lub przyjaciół, a także dla rodziców z dziećmi, jeśli są one w wieku nastoletnim. Na czym polega sama zabawa i dlaczego cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem?

Na czym polega zabawa w escape roomie

Na samym początku tego typu gry były popularne w wersji elektronicznej. Escape room kojarzył się przede wszystkim z grami na komputer, z czasem również z grami mobilnymi na telefon, czy tablet. W późniejszym okresie zdecydowano się go przenieść do rzeczywistości i to właśnie w ten sposób escape roomy nabrały takiego charakteru, jaki mają aktualnie. Sama zabawa, jak wskazuje jej nazwa (escape to z angielskiego ucieczka, a room to pokój), polega na ucieczce z pokoju. W praktyce wygląda to tak, że mamy określony czas – zazwyczaj godzinę – na odnalezienie klucza wyjściowego bądź kodu do drzwi. W tym celu musimy rozwiązać szereg mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. Każdy escape room jest osadzony w określonym scenariuszu i temacie i to właśnie z nim związane są zagadki, które musimy rozwiązać.

Dlaczego escape roomy są tak popularne

Taka forma rozrywki cieszy się bardzo dużą popularnością z kilku względów. Jednym z nich jest fakt, że możemy w ten sposób zintegrować się z grupą przyjaciół bądź znajomych, z którymi nas jeszcze zbyt wiele nie łączy. Poza ty, wiele osób po prostu lubi rozwiązywać różnego rodzaju zagadki, tym bardziej takie, które są osadzone w ciekawej tematyce. Jest to z pewnością jeden z dobrych pomysłów na spędzenie wolnego czasu, a w zachodniopomorskim znajdziemy wiele takich miejsc. Znajdują się one między innymi w Szczecinie, jednak również w takich turystycznych miastach nadmorskich jak Chłopy, czy Mielno.