Bezpłatna rozrywka w Szczecinie

Chyba każdy ceni sobie możliwość korzystania z różnego rodzaju bezpłatnych atrakcji. Takich nie brakuje również w Szczecinie, gdzie możemy korzystać z różnego rodzaju rozrywek oraz odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Oczywiście, istnieją atrakcje, takie jak różnorodne muzea, za które musimy zapłacić. W Szczecinie znajdziemy jednak również wiele miejsc, do których możemy wejść bez uiszczania żadnej opłaty. Poza tym, możemy korzystać z koncertów na świeżym powietrzu przy sprzyjających warunkach pogodowych. Wszystkie te atrakcje są darmowe, warto więc o nich wiedzieć, aby ich nie przegapić podczas zwiedzania tego miasta. Również mieszkańcy mogą skorzystać z rozrywek jakie regularnie oferuje miasto. Oto niektóre z nich.

Muzeum za darmo

Chociaż ogólnie rzecz biorąc za wstęp do muzeum musimy zapłacić kupując odpowiedni bilet, to jednak zdarzają się okazje kiedy wstęp jest bezpłatny. W poszczególnych muzeach kwestia ta wygląda nieco inaczej, przyjrzyjmy się więc niektórym z nich. W weekend, a dokładniej w sobotę możemy odwiedzić bezpłatnie muzea takie jak Muzeum Narodowe, a także bardziej lokalne Muzeum Historii Szczecina. Ponadto, możemy podziwiać różnego rodzaju sztukę w miejscach takich jak na przykład Muzeum Tradycji Regionalnych, Galeria Sztuki Współczesnej, czy też dość znane Muzeum Przełomów. Poza tym, w ciągu tygodnia, a dokładniej w każdy wtorek możemy za darmo zwiedzić Muzeum Techniki i Komunikacji, które przybliży nam nieco historię wspomnianych wyżej dziedzin.

Inne darmowe atrakcje

W Szczecinie znajdziemy również wiele innych darmowych atrakcji. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla osób, które nie przepadają za odwiedzaniem muzeów, czy podobnych obiektów. Wśród najpopularniejszych atrakcji, czy też form rozrywki możemy wymienić chociażby koncerty na Różance, które odbywają się regularnie latem, jeśli tylko pozwala na to pogoda. Zresztą, już sam Ogród Różany zasługuje na uwagę, gdyż przyciąga wzrok swoim pięknem i mnogością kwiatów kwitnących tutaj wiosną oraz latem. Również Zamek Książąt Pomorskich oferuje bezpłatne koncerty, które podobnie jak te wymienione wyżej, odbywają się w ciepłe letnie dni. Inna letnia atrakcja to kino pod gwiazdami, które odbywa sie na dachu galerii Kaskada w każdą sobotę.