Podsumowanie 13. kolejki III Ligi Piłkarskiej: Derby Zachodniopomorskie i Mecz Pełen Niewykorzystanych Szans

Podczas trzynastej kolejki piłkarskiej III ligi, zmagania na boisku były urozmaicone emocjonującymi derby zachodniopomorskim. Jak w poprzedniej kolejce, tak i teraz piątkowe spotkanie przyniosło zwycięstwo rezerwom Pogoni ze Szczecina, które przy wsparciu ekstraklasowych graczy pokonały zespół Floty ze Świnoujścia, borykający się ostatnio z nie najlepszą formą. W sobotnich starciach, drużyna „Wikingów” z Wolina, walcząca o utrzymanie w lidze, zmagała się na boisku z ambitnym zespołem Stargardu, którego celem są awanse do II ligi. Mecz zakończył się remisem dzięki strzale z rzutu karnego pod koniec meczu.

Spotkanie Pogoń II Szczecin z Flotą Świnoujście na stadionie Karłowicza zakończyło się wynikiem 1:0 (0:0), a jedyne trafienie dla gospodarzy zapewnił Antoni Klukowski w 48 minucie.

Ta rywalizacja okazała się bardzo równym pojedynkiem, w którym obie drużyny miały wiele niezrealizowanych okazji strzeleckich. Kluczowy moment meczu nastąpił tuż po przerwie, gdy Klukowski trafił w bramkę przeciwnika podczas zamieszania podbramkowego. Od pierwszego kwadransem goście z Floty mogli już prowadzić, jednak strzał Michała Graczyka skierowany był w boczną siatkę, a niedługo potem strzał Bartosza Krzysztofka został obroniony przez Łukasza Łęgowskiego. Na te akcje odpowiedział celnym strzałem z rzutu wolnego Marcel Wędrychowski, jednak interwencja Piotra Słowikowskiego zakończyła tę akcję bez strat dla jego drużyny.

Drugą połowę meczu otworzyło groźne uderzenie piłkarza Pogoni, Mateusza Bąka. Tuż po tym momencie padło jedno, decydujące o wyniku spotkania trafienie, autorstwa młodzieżowego reprezentanta Kanady – Antoniego Klukowskiego. Szansę na zwiększenie przewagi miał Kacper Smoliński, który jednak nie pokonał bramkarza rywali. W podobnej sytuacji znalazł się ponownie Klukowski ale i on, tym razem, nie przebił się przez obronę Floty. Okazje do zdobycia bramek mieli też: Martin Rachubiński, Adam Frączczak i Kajetan Starzyński. Z drugiej strony, do wyrównania wyniku meczu szanse mieli: Michał Kwietniewski, Rajan Skwara oraz Sebastian Murawski, których próby zostały jednak zablokowane przez graczy Pogoni.

W końcowych minutach meczu, na 94. minucie, Flota miała okazję wywalczyć remis po strzale Patryka Harkota, lecz jego próba została zatrzymana przez bramkarza drużyny gospodarzy – Łukasza Łęgowskiego.